پلیس فتا هشدار داد که اپلیکیشینی به اسم «واتس‌اپ گلد»وجود ندارد و هرگونه پیامی مبنی بر به‌روزرسانی آن در صورت دانلود توسط کاربران یک دردسر بدافزاری خواهدبود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،سرهنگ رسول لطفی، رئیس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا گفت: اگر کاربران پیامی مانند آپدیت کردن به واتس‌اپ گلد (Update to WhatsApp Gold) دریافت کردند به هیچ وجه لینک ارسالی را باز نکنند، چراکه بدافزار است.

رئیس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا، اظهار کرد: صبح امروز پیامی با محتوای «هشدار جدی در خصوص احتمال نفوذ ویروس از یک ویدئو روی واتس‌اپ که مارتینلی Martinelli نام دارد» در فضای مجازی منتشر شد. این یک نرم‌افزار مخرب (malicious software) است که در دی ماه ۹۷ از طرف یک هکر با نام مستعار مارتینلی طراحی و برای کاربران واتس‌اپ ارسال شد.

سرهنگ لطفی تصریح کرد: محتوای پیام این است که کاربر می‌تواند با یک نسخه جدید به‌نام «واتس‌اپ نسخه طلایی» امکانات ویژه‌ای دریافت کند. با این ترفند کاربر پس از کلیک روی لینک ارسالی آلوده به بدافزار مخربی می‌شود که دسترسی هکر را بر روی تلفن همراهش تسهیل می‌کند.

رئیس مرکز عملیات سایبری پلیس فتا خاطرنشان کرد: البته این بدافزار خیلی توسعه نیافت، ولی در صورتی که کاربران پیامی مانند آپدیت کردن به واتس‌اپ گلد Update to WhatsApp Gold دریافت کردند به هیچ وجه لینک ارسالی را باز نکنند.

صبح امروز در پیام‌رسان واتس‌اپ پیامی مبنی بر «هشدار جدی در خصوص احتمال نفوذ ویروس از یک ویدئو روی واتس‌اپ که مارتینلی Martinelli نام دارد و اگر پیامی دریافت کردید کە می گوید WhatsApp Gold را بە روز کنید، آنرا باز نکنید.» منتشر شد که مورد توجه کاربران بسیاری قرار گرفت.

مرجع : خبرگزاری مهر